ČeskyEnglishDeutschPolskiTřebechovické muzeum Betlémů na Facebooku

VÝSTAVA - VIDĚT SICÍLII

Datum konání: 11.2.2018–31.3.2018

Výstava „Vidět Sicílii“ s projekcí dokumentů Duše (k) Sicílii“ aMalíři na Sicílii“

Sicílie začíná být velmi populární dovolenková destinace. Jsou ovšem i takoví turisti, kteří své letní okouzlení dokáží přetavit v hlubší sféry poznávání. Jedním z takových lidí je i Marie Třešňáková Schön, žurnalistka, fotografka a spisovatelka, která svou láskou k Sicílii nakazila i své kamarády. Například herce Jaroslava Duška a Evu Holubovou, nebo šéfredaktorku časopisu Xantypa Michaelu Gübelovou i režisérku Renatu Pazderovou.

Dokument Duše (k) Sicílii se snaží zachytit onu osobitost místa, které se po staletí vyvíjelo svébytným způsobem. Jaroslav Dušek se na ostrov vrací opakovaně a s autorkou filmu, Marií Třešňákovou Schön, se snaží “nakouknout této zemi pod sukně”. Ukázat složitý i poutavý charakter ostrova v detailech, které jsou vlastně určující, zaznamenat něco z osobitých zvyků a přístupu k životu jeho obyvatel.

Marie na Sicílii postupem času přivedla hodně umělců, kteří se tímto ostrovem nechali inspirovat. Jak probíhalo jedno malířské sympozium na Sicílii vám dále přiblíží druhý filmový dokument Malíři na Sicílii.

Kulturní dům Třebechovice pod Orebem

11.2. - 31.3. 2018

Otevírací doba vždy 1 hodinu před kulturní akcí nebo po předchozí domluvě.

Kontakt pro objednávky prohlídky:

e-mail: info@betlem.cz

tel.: +420 495 592 053, +420 720 986 930

« zpět na kalendář akcí

NAHORU